.

Kalite ve estetikten taviz vermeyin!

Alya, İç Mimarlarla “çözüm ortaklığı” çerçevesinde döşemelik deri, kumaş, teknolojik kumaşlar, duvar kağıdı, perdelik kumaşlar ve otel tekstili ürünleri ile tüm projelerinizde kusursuz uygulama hizmeti sunarak sorunsuz proje teslimi yapmanızı sağlar. Projenizin tüm aşamalarında kesintisiz destek sunarak, teknik konularda her türlü bilgiye rahatça erişmenizi sağlarız. Dünya piyasasındaki kaliteli ithal ve yerli ürünlere Alya sayesinde anında ulaşabilirsiniz. 

 İç Mimari Çözümler

İç Mimarlar özel fiyat ve kolaylıklar

Tüm iç mekan ve özel projeleriniz için projenizde tercih ettiğiniz ürün ve hizmeti size özel fiyatlarla çözüme kavuşturuyor, uygun ödeme koşullarımızla her aşamada destekçiniz oluyoruz. Mekânın özelliklerine göre üretilen farklı ürün ve çözümlerle projelerinizi gerçeğe dönüştürüyoruz. Uygulama dışında sadece ürün talebinde bulunan İç Mimarlar için sipariş sonrası Türkiye’nin her noktasına gönderim yapabiliyoruz.

Birlikte Nasıl Çalışabiliriz?

 Alya; “iç mimari çözümler” sloganı ile ev dekorasyonu alanında kişiye özel tasarım uygulayarak memnuniyeti üst seviyelerde gerçekleştirmeye devam ediyor.

Yaşam alanlarımız arasında en önemli yeri tutan yuvalarımızın dekorasyonu bazen bir hayat tarzını bazense yaşam kalitesini yansıtacak elementler ile dekore ediliyor.   Günümüz uygulamasında estetik ve kalite ile birlikte kullanışlılık ve rahatlığın da kişisel zevkler ile harmanlandığı bir dekorasyon trendi talep görüyor.

Keyifli anlar barındıran, kusursuz detaylarla işlenmiş ve hayalinizdeki tasarımı gerçeğe yansıtan bir yaşam alanı düşlediğinizde mesela evleriniz, ofisleriniz,  seçeneklerin çokluğu, uygulama süresi, bütçe vb kriterler, önemli kısıtlar olarak karşımıza çıkıyor ve tasarımın geçekleştirilmesinde bir dizi problem olarak adeta gözümüzde büyüyor. Alya İç Mimari Çözümler; bütçeden, uygulama süresine, seçim yapılmasından uygulamanın sonlandırılmasına kadar tüm aşamalarda yanınızda yer alarak tasarımın gerçeğe dönüştürülesinde aktif rol alıyor ve hayalinizi gerçekleştirmeyi temel amaç olarak misyon ediniyor.

Bu çerçevede; en küçük yerleşim biriminden villa döşemelerine kadar tüm çalışmaları bir proje olarak kabul eden Alya İç Mimari Çözümler; Proje uygulamalarında ilerleme basamakları olarak bir kaç aşamalı çalışmayı ilke edinmiş durumda…

Yaşam alanlarınızda rahatlığı hissetme ve mutlu olmanın arzularınız ve seçimlerinizle doğru orantılı olduğu bilinci içinde,  yapılacak mimari proje,  uygulama ya da yerleşim, renk tercihleri, kullanışlı çözümler gibi tüm proje bileşenleri için danışmanlık hizmeti başladığı anda birçok soru ile yola çıkılıyor.  

Yaşam alanı içindeki bölümlerin birbirleri ile ilgisi değerlendirilerek kullanıcıların kendini rahat ve keyifli hissettikleri bir yaşama alanı oluşturma fikrine öncelik veriliyor. Konfor seviyesini arttırma fikri yanında uzun süre vakit geçirebilecek rahat mekanlar oluşturma düşüncesiyle sorulacak sorular aşağıda verilenlerle sınırlı olmamak kaydıyla şu şekilde; 

-Tarzınız nedir, kişisel tercihleriniz nelerdir?

- Alternatif önerilere açık mısınız?

- Renkleriniz nelerdir?

 -Yaşam alanlarınızda estetiği mi yoksa fonksiyonel kullanımı mı önceliklendiriyorsunuz?

-Yaşam alanınızda geçirdiğiniz vakit toplamda ne kadar? Hangi bölümde ortalama ne kadar vakit geçiriyorsunuz?

-Yaşam alanlarınızda konuklarınıza ayıracağınız pay dekorasyon tercihinizi ne yönde etkileyecek?

-Kaç kişilik bir ailesiniz ya da olmayı düşünüyorsunuz?

-Yaşam alanınızda çalışma ortamı düşünüyor musunuz?

- Malzemeler, formlar, renkler anlamında cesur seçimlere ne kadar açıksınız?

-Değiştirilmesine müsaade edemeyeceğiniz detaylar veya kurallarınız var mı?

Bütün bu sorular ve verilen cevaplar ilham kaynaklarımızın temelini oluşturuyor ve tasarım konseptimizi geliştirirken bize ışık tutuyor. İhtiyaçlarınızı ve sizleri tanıdıktan sonra bütçe ve uygulama sürecini de değerlendirmeye katarak en doğru çözümleri bulmak projenin ilk safhasını oluşturuyor.

Yaşam alanlarınızın rölevesini alarak eldeki verilerle yerleşim planının hazırlanması, mobilya tasarımları veya hazır mobilya fikirleri ile dekorasyona uygun perdelik ve döşemelik çözümlerini içeren 3D çizimler ile hayallerinizin resmedilmesi, projenin daha sonraki aşamalarındaki adımlar niteliğinde.

Tümüyle mutabık kalınan bütçe ve süre kısıtları içinde dekorasyonda özgün konseptler ortaya çıkarmak ise projenin nihai adımı oluyor. İlerleyen günlerde memnuniyetinizi ifade eden kısa bir mesaj, uygulamacı arkadaşlarımız veya mimari kadromuza atacağınız bir teşekkür maili ise bizim mutluluğumuzun anahtarı olarak yeni projelerimizin ilham kaynağı rolünü alıyor.